De machtscode
Marietje Schaake
Nederlands | 21-04-2026 | 176 pagina's
9789493254855
Paperback / softback
16,00
Korte beschrijving/Annotatie
In dit heldere pamflet ontleedt technologie-expert Marietje Schaake de machtsstrijd achter AI en laat ze zien waarom – en hoe – Europa en Nederland daar een politiek antwoord op kunnen formuleren.
Tekst achterflap
De kans is groot dat je dagelijks AI gebruikt – voor een recept, een samenvatting, een boekentip. Nooit eerder omarmden we een nieuwe technologie zo snel, en nooit werd er zo massaal in geïnvesteerd. Van scholen tot het leger en de overheid: overal wordt AI ingezet. Maar met elke stap geven we de democratische controle verder uit handen. De grote vraag is: aan wie, en met welke gevolgen? In dit heldere pamflet ontleedt technologie-expert Marietje Schaake de machtsstrijd achter AI en laat ze zien waarom – en hoe – Europa en Nederland daar een politiek antwoord op moeten formuleren. Reacties: ‘Tegen de AI-hysterie, voor democratische grip op AI. Marietje Schaake wijst de weg.’ – Sander Schimmelpenninck ‘Marietje Schaake stelt ongemakkelijke en noodzakelijke vragen over de macht van AI.’ – Marleen Stikker 'Marietje Schaake opent je de ogen voor wat er bij AI op het spel staat.' – Ilyaz Nasrullah 'Als vrijheid, privacy en democratie je lief zijn, lees dit boek. Marietje Schaake laat zien hoe wij AI kunnen beheersen in plaats van dat het ons beheerst.' – Eva Rovers
Slogan/Promotie
De kans is groot dat je dagelijks AI gebruikt – voor een recept, een samenvatting, een boekentip. Nooit eerder omarmden we een nieuwe technologie zo snel, en nooit werd er zo massaal in geïnvesteerd. Van scholen tot het leger en de overheid: overal wordt AI ingezet. Maar met elke stap geven we de democratische controle verder uit handen. De grote vraag is: aan wie, en met welke gevolgen? In dit heldere pamflet ontleedt technologie-expert Marietje Schaake de machtsstrijd achter AI en laat ze zien waarom – en hoe – Europa en Nederland daar een politiek antwoord op moeten formuleren.
Biografie
Marietje Schaake is verbonden aan de universiteit van Stanford en schrijft maandelijks een column in de Financial Times. In 2024 verscheen haar wereldwijde bestseller 'De tech coup'. Ze zat tien jaar voor D66 in het Europees Parlement.
Inhoudsopgave
Inleiding – In de ban van AI 1 De doorbraak van AI 2 De mythe van AI 3 De ideologie achter AI 4 De macht van AI 5 Een agenda voor AI Nawoord – Tijd voor zelfvertrouwen Bronnen
Details
| EAN : | 9789493254855 |
| Uitgever : | De Correspondent Uitgevers B.V. |
| Publicatie datum : | 21-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 171 mm |
| Breedte : | 108 mm |
| Dikte : | 17 mm |
| Gewicht : | 166 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 176 |