De vijf pijlers van wijsheid

Frédéric Lenoir


Nederlands | 26-05-2026 | 160 pagina's

9789463825160

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

17,50

 De Boekverkoopers
   Bestelbaar



Korte beschrijving/Annotatie

Een inzichtrijk handboek over filosofie voor iedereen die empathisch, gul en liefhebbend wil zijn – en blijven.

Tekst achterflap

Filosofie betekent letterlijk: liefde voor wijsheid. Sinds de oudheid hebben denkers van over de hele wereld, van Griekenland tot India en van China tot Perzië, gezocht naar die diepe kennis van het leven, naar een groter bewustzijn en grip op ons lot. De zoektocht naar wijsheid was kortom de zoektocht naar een gelukkig leven.

Waar kwamen de filosofen op uit? Hoe bereik je die toestand van geluk? In dit inspirerende handboek trekt Frédéric Lenoir op even heldere als meeslepende wijze lessen uit het leven en de werken van denkers als Spinoza, Boeddha, Laozi, Socrates, Aristoteles, Confucius, Jezus, de stoïcijnen, Jung en Etty Hillesum. Hij onderscheidt vijf universele sleutels tot wijsheid en geluk, die corresponderen met een open, positieve levenshouding. Aan de hand van eenvoudige, praktische oefeningen laat hij zien hoe je die houding kunt bereiken en bewaren.

Biografie

Bestsellerauteur Frédéric Lenoir (1962) is filosoof, socioloog en godsdienstkundige. Hij won verschillende prijzen en publiceerde tientallen boeken, waaronder de bestseller Spinoza en de weg naar het geluk.

Details

EAN :9789463825160
Auteur : 
Uitgever :Balans, Uitgeverij
Vertaler : Alexander van Kesteren
Publicatie datum :  26-05-2026
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :201 mm
Breedte :126 mm
Dikte :14 mm
Gewicht :176 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :160