De onzekerheidsepidemie
Jeroen van Baar
Nederlands | 23-04-2026 | 304 pagina's
9789045050546
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
23,99
Korte beschrijving/Annotatie
Een belangwekkend en overtuigend boek over een groeiend maatschappelijk probleem. Neurowetenschapper Jeroen van Baar biedt handvatten voor een steeds minder voorspelbare wereld.
Tekst achterflap
De verrassende psychologie van onzekerheid
De moderne mens kan niet zonder zekerheid. Met Buienradar, deurbelcamera’s en koopkrachtplaatjes voorspellen en controleren we elk aspect van onze leefwereld. Tegelijkertijd neemt de onzekerheid om ons heen juist toe. AI, klimaatverandering en geopolitieke verschuivingen brengen onze vertrouwde wereld aan het wankelen. Hoe ontsnappen we uit deze spagaat?
Jeroen van Baar laat zien waarom we kampen met een ‘onzekerheidsepidemie’ en hoe deze ten grondslag ligt aan tal van maatschappelijke problemen – van polarisatie tot angststoornissen bij tieners. Gelukkig is er een psychologisch tegengif. De onzekerheidsepidemie onthult hoe we ons kunnen aanpassen aan een onvoorspelbare wereld en hoe onzekerheid juist een kracht kan zijn. Zo zet Van Baar een cruciaal debat voor de eenentwintigste eeuw op scherp: wie zijn we als vooruitgang en voorspelbaarheid niet langer zeker zijn?
‛IJzersterk, een verhelderend en optimistisch boek’ - Eveline Crone
‛Essentieel om onze tijd te begrijpen’ - Roel Maalderink
Biografie
Jeroen van Baar is neurowetenschapper en psychiatrisch epidemioloog. Hij onderzoekt hoe onze hersenen onze samenleving vormgeven – en andersom. Hij is onderzoeker aan de Boston University School of Public Health en werkte eerder bij de Radboud Universiteit, het Trimbos-instituut en Columbia University. In 2014 publiceerde hij De prestatiegeneratie.
Details
| EAN : | 9789045050546 |
| Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 23-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 212 mm |
| Breedte : | 137 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 360 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 304 |